بخش پنجم: از چه اصول و نکات مهمی در دکوراسیون داخلی منزلمان استفاده کنیم؟

هارمونی در طراحی داخلی

هارمونی در طراحی داخلی


5. هارمونی در منزلتان ایجاد کنید!

یکی از ویژگی های مهمی که در انسان حس خوشایند و آرامش بخشی ایجاد می کند، انسجام و وحدت بین اجزای به کار رفته در طراحی فضای داخلی خانه است. در واقع شما با وجود عناصر مختلف و متنوع در دکوراسیون، آن ها را باید به گونه ای انتخاب کنید که در شکل، رنگ، جنس یا بافت آن ها هماهنگی و هارمونی وجود داشته باشد تا انسجام در آن فضا به وجود آید.

بنابراین هارمونی را با استفاده تکرار رنگ، شکل، جنس یا بافت مشابه در عناصری که از نظر ماهیتی با یکدیگر تفاوت دارند، ایجاد کنید تا یک فضای منسجم و متحد داشته باشید.

برای مثال طراح داخلی در نشیمن زیر، با قرار دادن تابلویی که شامل تمام رنگ های کوسن ها، پتو، گلدان و صندلی عثمانی می شود، در آن هارمونی ایجاد کرده است.

هارمونی رنگ ها در طراحی داخلی اتاق نشیمن
هارمونی رنگ ها در طراحی داخلی اتاق نشیمن

البته در سالن پذیرایی زیر علاوه بر رنگ ها، هارمونی در خطوط منحنی و متریال چوب نیز دیده می شود.

هارمونی خطوط منحنی در طراحی داخلی پذیرایی
هارمونی خطوط منحنی در طراحی داخلی پذیرایی

نکته 1: توجه داشته باشید که در ایجاد هارمونی نیز باید تعادل را رعایت کنید تا جلوه ای یکنواخت و کسل کننده به وجود نیاید. پس در کنار هارمونی از تنوع و تفاوت نیز استفاده کنید تا به فضای مد نظرتان جذابیت دهید.

نکته 2: طراحان داخلی از هارمونی برای تمام بخش های مختلف خانه نیز استفاده می کنند. برای مثال یک کفپوش را در تمام تمام بخش های خانه نصب می کنند و آن ها را به یک سبک، دکوراسیون می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *