بخش هفتم: از چه اصول و نکات مهمی در دکوراسیون داخلی منزلمان استفاده کنیم؟

نورپردازی در طراحی داخلی

نورپردازی در طراحی داخلی


7. فضای داخلی منزلتان را به صورت اصولی نورپردازی کنید! 

یکی از موارد مهم دیگری که در دکوراسیون داخلی منزلتان بسیار باید به آن اهمیت دهید، نورپردازی اصولی آن است تا علاوه بر ایجاد محیط زیبا، بتوانید تمامی فعالیت هایتان را در آن آسانی و بدون دردسر انجام دهید. در واقع برای این کار باید در فضای مد نظرتان سه لایه نور محیطی، وظیفه ای و تاکیدی را اجرا کنید که در ادامه به صورت مختصر آن ها را معرفی می کنم:

– ایجاد نور محیطی:

نور محیطی همان نور عمومی است که روشنایی مناسب جهت رفت و آمد و کارهای روزمره را برایتان فراهم می کند که معمولا آن را می توانید با لوستر، چراغ های سقفی و یا آباژورهای پایه بلند تامین کنید.

– ایجاد نور وظیفه ای:

نورپردازی وظیفه ای جدا از نور محیطی، باید میزان روشنایی مناسب جهت انجام فعالیت های خاص مانند مطالعه و کار کردن در خانتان را برای شما فراهم کند. بنابراین اگر در اتاق خواب یا نشیمن مطالعه می کنید و یا بخشی از خانتان را برای کار کردن اختصاص داده اید، باید آن را به صورت مجزا با استفاده از آباژورهای رومیزی و یا دیوار کوب ها نورپردازی کنید تا به راحتی فعالیتتان انجام شود.

نور وظیفه ای در طراحی داخلی اتاق خواب
نور وظیفه ای در طراحی داخلی اتاق خواب

– ایجاد نور تاکیدی:

توجه داشته باشید که دکوراتورهای حرفه ای برای دو چندان کردن زیبایی برخی از عناصر دکوری، از نور تاکیدی استفاده می کنند. در این حالت باید عنصر دکوری و زیبا مانند کناف سقف و یا تابلو دکوری را انتخاب کنید و از نور مخفی و یا چراغ های دیواری برای نورپردازی آن ها استفاده کنید.

نور تاکیدی در طراحی داخلی اتاق خواب
نور تاکیدی در طراحی داخلی اتاق خواب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *